دلایل به وجود آمدن پف زیر چشم


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۲۰ بهمن ۱۳۹۷
نویسنده: سایت Oriflame2u.ir
Oriflame2u.ir
مشاور رسمی شرکت اوریفلیم
مشاور رسمی شرکت اوریفلیم
اوریفلیم ارمنستان
اوریفلیم ارمنستان
تعداد بازدید
1084 بازدید
رایگان

۱-کمبود مایعات

۲-مصرف زیاد نمک

۳- کمبود خواب

۴- استرس و نگرانی زیاد

۵- آلرژی ها و حساسیت هایی که با ریزش اشک چشم و عطسه کردن همراه است

شستن صورت در هنگام صبح می تواند تاثیر بسیار مفیدی بر کاهش پف صورت بگذارد و بر زیبایی تان تاثیرگذار  باشد پیشنهاد میکنیم هرروز صبح پس از بیدارشدن صورتتان را با آب خنک بشویید و تاثیر آن را ببینید!

 بارها در مورد این موضوع که قبل از خواب بهتر است پوست صورت را از آلاینده ها پاک کنید صحبت شده اما کمتر در مورد اهمیت شستشوی صورت در صبح خوانده ایم در صورتی که این عمل به اندازه شستشوی قبل از خواب اهمیت دارد.

در طول شب پوست همچنان فعال است و صبح سلولهای مرده ای روی پوست قرار دارند که پاک نکردن آنها می تواند روند تنفس سلولی را دچار اختلال کند.

در طول شب اسیدهای چرب نیز روی پوست ترشح شده اند و به همین دلیل پوست چرب است. برحسب دمای اتاق نیز ممکن است عرق روی پوست نشسته باشد. متخصصان توصیه می کنند صبح ها بعد از برخاستن از خواب حتما صورتتان را با آب خنک بشویید و اجازه دهید چند ثانیه ای آب روی صورت بماند تا پوست شاداب شود.

آب سبب کاهش تورم پوست شده و مخصوصا پف زیر چشم را از بین می برد. در صورتی که مایل نیستید آب به صورت بزنید برای کاهش تورم کافی است در محیط خنکی قرار بگیرید. بعد از شستشوی صورت، به کمک حوله ای تمیز نم پوست را بگیرید و از کرم روز روی آن استفاده کنید.

 

همچنین به وجود آمدن سیاهی و حالت گودی و سیاهی زیر چشم می تواند به علت  افزایش سن ، سبک زندگی ناصح یح و ناسالم و یا دلایل دیگر باشد. بالا رفتن سن و پیر شدن پوست می تواند اثرات زیر را بر روی چهره فرد بگذارد 

کاهش چربی در گونه های صورت و از دست رفتن حجم گونه ها

از دست رفتن حجم صورت در ناحیه زیر چشم

شل شدن پوست صورت در قسمت زیر پلک پایین

نازک شدن پوست اطراف و زیر چشم

انتخاب شیوه های ناصحیح در زندگی و عدم مراقبت از پوست نیز میتواند در ایجاد سیاهی زیر چشم موثر باشد. برخی از این موارد در ادامه آمده است :

سیگار کشیدن

محافظت نکردن از پوست در برابر آفتاب

مصرف زیاد کافئین و الکل

اختلالات خواب

عدم مصرف کافی آب و مایعات در طول روز

تغذیه نا مناسب

سایر عواملی که موجب ایجاد سیاهی و تیرگی زیر چشم می شود از قرار زیر هستند

️تغییر رنگ پوست بر اثر بیماری ملاسما

️آلرژی

️یرخی بیماری های خاص از جمله اگزما و اختلالات تیروئید

️تراکم و تجمع خون در مویرگ های زیر چشم

اثرات محیطی

وراثت

  راهنمای خرید:
  • برای اطلاع از محصولات موجود، آف‌های برتر، قیمت محصولات و خرید محصولات، به کانال تلگرام و یا پیج اینستاگرام ما بپیوندید.
  • شما هم می‌توانید مشاور شرکت اوریفلیم شوید و صاحب شغلی با مزایای قابل توجه باشید. با ما تماس بگیرید: 09133575437 ( دلشاد ).
  • از نظرات خود ما را مطلع کنید.